Kuriame mokyklą be patyčių

Kovo 22 dieną visoje Lietuvoje prasidėjo „Vaikų linijos“ organizuojama akcija „Savaitė be patyčių“, kuria stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, siekiama skatinti draugiškus santykius tarp vaikų, suaugusiųjų.
            Šiais metais prie akcijos „Savaitė be patyčių“ prisijungė ir Papilės Simono Daukanto  gimnazijos Kairiškių skyriaus  bendruomenė. Mokytoja Dalia Sakalauskienė atliko tyrimą ,,Smurto apraiškos mūsų mokykloje“. Apklausos rezultatai parodė, kad nemažai vaikų mėgsta pasityčioti iš kitų ir patys patiria patyčias.

Kovo 22-26 d. mokykloje vyko renginiai, skirti patyčių prevencijai. Mokytojai  ir mokiniai išklausė  psichologės Daivos Skirienės paskaitos „Kas yra patyčios? Kaip jas atpažinti?“. Jai talkininkavusi dvyliktokė Milda Kvescevičiūtė  pamokė vaikus  įvairių žaidimų. Klasėse vyko valandėlės, mokiniai diskutavo apie vaikų tyčiojimąsi vieni iš kitų. Vyresniųjų klasių mokiniai stebėjo filmus  „ Nekentėk tyloje“, „Klasė“ bei juos aptarė. Kiti mokiniai  piešė piešinius, rašė laiškus, gamino emblemas.
             Savaitę užbaigė renginys visai mokyklos bendruomenei  „Kuriame mokyklą be patyčių“. Pranešimus skaitė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Roma Lupeikienė, mokytoja Dalia Sakalauskienė.  Susirinkusieji diskutavo apie dažniausiai pasitaikančias patyčių formas, dalijosi asmenine patirtimi, kalbėjo apie kai kurių vaikų netoleruotiną elgesį mokykloje, diskotekų metu, namuose, gatvėse. Aptartos savaitės metu parengtos metodinės rekomendacijos tėvams, mokytojams, mokiniams. Į baigiamąjį renginį susirinkusiems mokiniams jaunieji žurnalistai pristatė ir padovanojo po lankstinuką  apie patyčias.

Roma Lupeikienė

direktoriaus pavaduotoja ugdymui