TRADICIJOS

Tradicinės mokyklos šventės, minėtinos dienos

Rugsėjo 1– osios šventė

Rugsėjo  1 - tai dar vienas startas į mokslo aukštumas. Iškilmingas pirmokėlių priėmimas į mokyklą. Susitikimas su senąja, bet tokia atjaunėjusia mokykla, klasės draugais, mokytojais. Vasaros įspūdžiai, naujos pareigos, pramogos.

Tarptautinė Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 - oji - Europos kalbų diena. Jau prieš keletą  savaičių Kairiškių pagrindinės mokyklos mokiniai pradeda ruoštis Europos kalbų dienai. Tai laikas pasirodyti, kas daugiausia žino apie tai, kokiomis kalbomis kalba Europos valstybėse, kas geriau  pažįsta  Europos šalių vėliavas ar kt. Tačiau gimtajai kalbai skiriamas ypatingas dėmesys - Lazdynų Pelėdos muziejuje vyksta  mokinių, mokytojų įvairių kūrinių skaitymai.

Mokytojų diena

Trumpam pasaulis apvirsta aukštyn kojom – moksleiviai tampa mokyklos mokytojais, mokytojai – mokiniais. Visus lydi gera nuotaika. Po pamokų mokytojai kviečiami į salę, ten vyksta mokytojams skirtas koncertas , kurį organizuoja mokiniai. Mokytojams norima padėkoti už jų pastangas mokant vaikus.

Penktokų krikštynos

Penktokų krikštynos - tai penktos klasės mokinių įšventinimas. Ši šventė svarbi visiems ,nes šie atkeliauja į antrąjį mokyklos aukštą, kur mokosi vyresniųjų klasių mokiniai. Praėję “pragaro” kančias ir paragavę “stiprybės eleksyro” penktokai įšventinami į vyresniųjų luomą. Šios šventės metu  vykstantys renginiai linksmina ne tik penktokus, jų tėvelius, bet ir kitus mokyklos moksleivius.

Lietuvos kariuomenės diena

Ši valstybinė šventė – puiki proga ugdyti pilietiškumą ir patriotizmą. Kiekvienais metais mūsų mokykloje vyksta Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas. Šventės metu būsimieji Lietuvos kariai - berniukai dalyvauja įvairiose rungtyse, varžybose. Kartais sulaukiame ir  garbių svečių.

Adventinė popietė

Šventėje dalyvauja mokiniai bei  bendruomenės nariai. Mokyklos etnografinis ansamblis  dainuoja Kūčių ir Kalėdų dainas. Skamba eilės apie adventą, uždegamos adventinio vainiko žvakės.

Naujametinis karnavalas

Ši šventė yra viena iš pačių laukiamiausių. Galbūt todėl, kad ją visuomet lydi ilga diskoteka:) Kiekvienais metais karnavalas būna vis kitoks. Jau prieš mėnesį mokyklos aktyvas – mokinių taryba, pasitaręs ir išklausęs visų nuomonę, nusprendžia ir paskelbia šventės temą, Dalyvauti programoje su savo pasirodymais kviečiamos  visos klasės.

Sausio 13

Tai ne šventė, bet taip pat ypatinga diena mokykloje. Paprastai po pirmos pamokos visi mokiniai renkasi mokyklos foje, norėdami paminėti sausio 13-osios įvykius. Deklamuojamos eilės, uždegamos žvakutės, dainuojamos dainos, pasakojama apie tai, kas buvo ir ko negalima užmiršti.

Šv. Valentino diena

Jau seniai mūsų mokykloje švenčiama Šv. Valentino diena. Tai tapo mūsų mokyklos tradicija. Ją vasario 14-ąją dieną ruošia vyresnieji mokyklos mokiniai. Tai ne tik įsimylėjelių šventė, bet ir žmonių, kurie moka skleisti gėrį ir šilumą, diena. Vasario 14-osios rytą pradedame šilta šypsena, gražiais žodžiais ir tradiciškai ant veido klijuojame širdutes.  Veikia ,,Meilės paštas“, vyksta įvairūs konkursai, šauniausios porelės rinkimai.

Vasario 16

Vasario 16 – ji – Nepriklausomybės paskelbimo diena. Ši šventė švenčiama kasmet, ir kasmet ji kitokia. Tai viktorinos “Ką aš žinau apie Lietuvą”, mokinių montažai, dainos apie Lietuvą.

Užgavienės

Svarbiausia šventė tiems, kuriems pabosta šalta žiema. Pamokų ir pertraukų metu po mokyklą vaikšto ir kvailioja kanapinis bei lašininis ir kviečia po pamokų prisijungti prie Morės deginimo. Deginant Morę aplink ją šokama, dainuojama, ir taip vejama žiema. Mokyklos etnografinis ansamblis ruošia programėlę.

Kovo 11

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minejimas, kurio metu organizuojamas šventinis koncertas. Skaitovų lūpose vėl skamba brangiausias žodis –Lietuva.

Žemės diena

Tai ištisas įvairios veiklos mėnuo . Tvarkoma aplinka, rašomi laiškai Žemei. Žemės dieną ryte iškeliama speciali žemės vėliava, organizuojama akcija ,,Apkabinkime savo mokyklą”, puošiami mokyklos kieme augantys medeliai, mokyklos etnografinis ansamblis ruošia programėlę, vyksta piešinių konkursas ekologijos tema. Šventėje aktyviai dalyvauja visų klasių mokiniai.

Velykos

Prieš Velykas pynimo, taikomosios dailės ir karpinių, technologijų mokytojai organizuoja Velykinę parodą.

Motinos diena

Motinos dienatai labai graži šventė mūsų mokykloje. Šios šventės metu vyksta koncertas su šokiais, dainomis ir kitais pasirodymais. Mokiniai ruošia parodėles, taip pat pačių paruoštais suvenyrais pasveikina mamas. Tai daugiausia žiūrovų pritraukianti šventė. Kaimo gatvės pražysta vaikų ir mamų šypsenomis.

Paskutinis skambutis

Paskutinė diena, paskutinė pamoka, paskutinis skambutis... Dešimtokų akyse džiaugsmas ir nerimas. Jiems skamba jaunesniųjų draugų posmai, dainos, palinkėjimai. Juos iškilmingai palydi visi mokyklos mokininiai ir mokytojai į didžiulį pasaulį linkėdami visokeriopos sėkmės  tolimesniuose moksluose ir gyvenime. Dešimtokai perduoda mokyklos raktą bei testamentą devintokams, o devintokai  lengvai jų neišleidžia: surengia jiems  ,,egzaminus”.